Nowe konto
Napisz do nas

Co dalej z nowym FMEA

/Co dalej z nowym FMEA

Co dalej z nowym FMEA

W ostatnim czasie dostajemy wiele zapytań o to, kiedy ukaże się nowe wydanie podręcznika do analizy FMEA, chcemy więc podzielić się z Wami najnowszymi informacjami.

W listopadzie 2017 roku zespół ekspertów AIAG i VDA opublikował draft nowego podręcznika. Od tego czasu (a właściwie jeszcze wcześniej, bo zgłaszaliśmy do AIAG błędy w obecnym, czwartym, wydaniu podręcznika FMEA) jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z AIAG, jak i z VDA, monitorując termin publikacji ostatecznej wersji nowego podręcznika. Wszyscy liczyliśmy na to, że nastąpi to we wrześniu 2018 roku, kiedy to miała miejsce konferencja AIAG. Niestety w dalszym ciągu trwają prace nad zgłoszonymi komentarzami do opublikowanego draftu, a wiadomość jaką otrzymaliśmy w lutym 2019 roku mówi o publikacji przypadającej na II kwartał 2019 roku.
Pozostaje nam więc cierpliwie czekać do wiosny. Jednocześnie przypominamy, że wszystkie analizy, które są teraz prowadzone lub zostaną rozpoczęte przed publikacją nowego podręcznika, będą dalej aktualne (nie trzeba ich będzie robić „od nowa”).

 

2021-07-28T13:43:50+02:00 19 lutego 2019|Kategorie: Aktualności|0 komentarzy

Zostaw komentarz